Hotel Aquarion Zakopane, Zakopane
Hotel Aquarion, Zakopane

Blog

Wybierz termin
07 cze 2023
08 cze 2023

Gwarancja najniższej ceny

Jakie są najpopularniejsze stoki narciarskie w Zakopanem?

Zakopane nie bez przyczyny nazywane jest zimową stolicą Polski. Gdy tylko okoliczne stoki narciarskie okryją się pierwszym śniegiem, zaczynają zjeżdżać tu miłośnicy białego szaleństwa. Jest w czym wybierać! U podnóży Tatr działa kilkadziesiąt ośrodków narciarskich. Sprawdź, które mają opinie najlepszych w Zakopanem.

Czytaj więcej

Spis treści:

Polecane stoki narciarskie w Zakopanem – Kasprowy Wierch

Lubiany ośrodek narciarski w Zakopanem – Nosal

Ciekawe trasy narciarskie w Zakopanem – Polana Szymoszkowa

Najlepsze stoki narciarskie w Zakopanem – Polana Gubałówka

Najpopularniejsze stoki w Zakopanem – Harenda

Hotel blisko stoku w Zakopanem – na co zwrócić uwagę?

Polecane stoki narciarskie w Zakopanem – Kasprowy Wierch

Stoki narciarskie na Kasprowym Wierchu należą do najciekawszych i najtrudniejszych w Zakopanem. Oferują czarne trudne trasy z homologacją FIS. Polecane są dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Dostać się można na nie jedyną w Polsce wysokogórską koleją linową, której górna stacja znajduje się na wysokości 1959 m n.p.m. Oprócz tego zimą regularnie kursują przy trasach Gąsienicowej i Goryczkowej krzesełkowe wyciągi narciarskie. Ze względu na położenie na dużej wysokości, wspaniałe panoramy na Tarty i poziom trudności tras Kasprowy uważany jest za jeden z najlepszych stoków narciarskich w Zakopanem. Można poczuć się tu jak podczas szusowania w Alpach! Trasa z górnej stacji kolei linowej do Hali Gąsienicowej ma ok. 1,5 km długości, z Kasprowego do Hali Goryczkowej ok. 2,2 km, a do Kuźnic kolejno 8 i 5 km.

Lubiany ośrodek narciarski w Zakopanem – Nosal

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal poszczycić się może jednym z najlepiej przygotowanych stoków narciarskich w Zakopanem. Na miejscu działają kolej linowa, a także pięć orczykowych wyciągów narciarskich Tatropoma. Trasy są sztucznie naśnieżane, regularnie ratrakowane, a także oświetlane, przez co możliwe jest szusowanie po zmroku. W przeciwieństwie do Kasprowego Nosal to idealne miejsce dla początkujących narciarzy czy snowboardzistów, a także rodzin z dziećmi. Miejsce to przyciąga jednymi z najłatwiejszych tras narciarskich w Zakopanem. Odznaczają się one łagodnymi stokami i długością ok. 145-250 m. Maluchy mogą korzystać z 33-metrowej niebieskiej trasy z przenośnikiem taśmowym. Dla początkujących fanów białego szaleństwa dostępne są też odpłatne lekcje z instruktorami.

Ciekawe trasy narciarskie w Zakopanem – Polana Szymoszkowa

Czy w tatrzańskiej stolicy działa ośrodek narciarski z trasami o zróżnicowanym poziomie trudności? Tak! Najlepsze stoki narciarskie w Zakopanem odpowiednie i dla amatorów, i doświadczonych narciarzy, znajdują się na Polanie Szymoszkowej. Jej zaletą są także rozpościerające się z tras wspaniałe panoramy gór. Na miejscu działają dwie koleje linowe. Jedna kursuje na szczyt Gubałówki, skąd zaczynają się trudniejsze trasy narciarskie. Druga transportuje narciarzy do połowy stoku, gdzie zaczynają się najlepsze trasy narciarskie dla mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Rodziny z dziećmi docenią znajdujący się przy dolnej stacji kolei KidsPark z taśmą transportową i szkołami jazdy oferującymi lekcje z instruktorami. Atutem tego miejsca jest także możliwość wykorzystania jednego skipassu (Góral Skipass) w stacjach narciarskich w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej, w Harendzie, Suchem i Witowie.

Najlepsze stoki narciarskie w Zakopanem – Polana Gubałówka

Nie tylko narciarze, ale też snowboardziści docenią z pewnością stację narciarską Polana Gubałówka. Dlaczego? Ma ona – jak niesie fama – najlepsze w Zakopanem stoki narciarskie dla miłośników jednej deski. W snowparku Goobaya znajduje się też 15-metrowa skocznia. Narciarze znajdują tu natomiast trzy sztucznie dośnieżane i ratrakowane trasy dla amatorów i średniozaawansowanych adeptów jazdy na śniegu. Ich długość wynosi ok. 300 m i obsługiwane są przez jeden wyciąg. Częściowo trasy narciarskie są doświetlane po zmierzchu. Zaletą Polany Gubałówka są nie tylko piękne widoki na Zakopane czy Tatry, ale też przystępne ceny karnetów. Podobnie jak w przypadku innych dobrze ocenianych stoków narciarskich w Zakopanem działają tu szkoły jazdy na nartach i snowboardzie.

Najpopularniejsze stoki w Zakopanem – Harenda

Ośrodek narciarsko-rekreacyjny Harenda położony jest na zboczach Rafaczówki. Zalicza się on bezsprzecznie do najlepszych stoków narciarskich w Zakopanem. Oferuje on trzy wyciągi orczykowe, 4-osobową kolejkę krzesełkową, a także kolejkę kanapową. To dobry wybór dla rodzin lub grup o zróżnicowanym poziomie umiejętności narciarskich. Na stokach ośrodka Harenda można szusować po trzech zielonych trasach o średniej trudności, czarnej trasie FIS-owskiej. Trasy narciarskie są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone do godziny 21. Warto wspomnieć, że ceny karnetów na Harendzie, na tle konkurencji, są konkurencyjne.

Hotel blisko stoku w Zakopanem – na co zwrócić uwagę?

Po całym dniu na stoku dobrze wrócić do komfortowego pokoju, prawda? Wybierając hotel w Zakopanem, warto pamiętać nie tylko o lokalizacji blisko stoku. Istotne są też standard zakwaterowania i udogodnienia, np.

- miejsce do przechowywania sprzętu,

- strefa SPA i baseny,

- strefa gastronomiczna działające do późnych godzin wieczornych.

Dziecko na nartach – kiedy i jak zacząć?

Kiedy rodzice są fanami zimowych szaleństw, nic dziwnego, że chcieliby dzielić tę radość ze swoimi dziećmi. Jeśli jedziemy na ferie w góry, mamy świetną okazję do zapoznania naszych pociech z nartami. Jednak jaki wiek jest odpowiedni, by dziecko mogło poczuć się swobodnie w nartach i pojęło to, jak one działają i jak się z nimi obchodzić? Dla niektórych może być zdziwieniem, że nie trzeba czekać nawet do momentu, gdy dziecko pójdzie do szkoły, bo naukę jazdy na nartach może zacząć już od szóstego roku życia. Mówimy tu już o konkretnych lekcjach, najlepiej z doświadczonym instruktorem. Dla tych, którzy zabierają już młodsze dzieci na zimowy odpoczynek w górach, dobrą informacją będzie to, że zapoznanie z pierwszymi małymi nartami można poczynić już nawet u trzylatka. Jednak trzeba mieć na względzie jego motoryczne ograniczenia, więc pierwsze „jazdy” będą raczej krótkim spacerem z nartami na nogach lub próbami ślizgania się po niezbyt pagórkowatej powierzchni.

Czytaj więcej

Nauka jazdy na nartach dla dzieci

We wszystkich hobby, także, jeśli chodzi o narty, warto pamiętać, że nie należy zmuszać najmłodszych do czegoś, co dla nich wymyślimy. Jeżeli dziecko nie będzie czuło się na siłach lub po prostu nie będzie miało ochoty, to podejścia do narciarskich stoków za namowami skończą się raczej traumą i niechęcią do tego sportu nawet na całe życie. Jednakże dzieci lubią naśladować dorosłych, więc jeśli zobaczą rodzica w stroju narciarskim albo usłyszą o zabawie, jaka ich czeka na stoku, same będą chciały tego spróbować. Nauka jazdy na nartach może więc zacząć się naprawdę wcześnie, jeśli tylko dziecko tego chce.

Wykwalifikowani instruktorzy

W momencie, gdy nasze dziecko jest już zachęcone do jazdy na nartach i całą ekipą stoicie już w kombinezonach na śniegu, może się pojawić inny problem. Rodzice podchodzą do dzieci z dużą dawką emocji i uczuć, dlatego widok przewracającego się dziecka w nartach prosto w zaspę może nie być zbyt przyjemnym dla jego opiekuna. W takich sytuacjach często nie pozwalamy dzieciom poradzić sobie samemu lub wręcz chcemy takich okoliczności unikać. Nie będzie to jednak pomocne w zdobywaniu nowych umiejętności, bo bez tego nasze pociechy się za dużo nie nauczą – muszą oswoić się ze śniegiem i upadkami. W takiej sytuacji najbardziej trafną decyzją będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego instruktora w jakiejś sprawdzonej szkole narciarskiej. Jadąc na ferie do Zakopanego, możemy liczyć na duży wybór specjalistów. Nauka jazdy na nartach dla dzieci pod ich okiem będzie dużo efektywniejsza niż pod zatroskanymi skrzydłami rodziców.

Odpowiedni hotel zimą

Ferie zimowe to idealna pora, by najmłodsi, ale też i starsi, mogli się nauczyć jeździć na nartach. Polskie góry stwarzają ku temu idealne warunki, w samym Zakopanem znajdziemy liczne stoki dla dzieci, które będą odpowiednie na pierwsze kroki w tym sporcie i pozwolą na świetną zabawę dla całej rodziny. Trzeba mieć na względzie to, że początki nauki mogą być dość męczące i dziecko, szczególnie w wieku przedszkolnym, może szybko się nudzić i potrzebować odpoczynku od zmagań na stoku. Dlatego jadąc na narty, warto wybrać odpowiedni hotel, który zadba też o potrzeby naszych dzieci. Świetnie przygotowany pod tym względem będzie niewątpliwie Hotel Aquarion, który znajduje się między dworcem a Krupówkami, więc będzie to idealna lokalizacja, jeśli przyjeżdżamy pociągiem i chcemy mieć blisko do różnych atrakcji Zakopanego.

Dobre przygotowanie – wyposażenie dla malucha

Już wiemy, że dziecko na narty może wybrać się z rodzicami już od najmłodszych lat i dobrze, by odbywało się to pod okiem specjalisty. Jednak trzeba mieć na względzie indywidualne cechy i możliwości naszych pociech. W wieku około sześciu lat przyjmuje się, że dziecko posiada odpowiednią koordynację ruchową i siłę, by unieść specjalistyczne obuwie, narty i cały ubiór narciarza. Trzeba pamiętać jednak o indywidualnych cechach naszych dzieci oraz o dobrze dopasowanych częściach ekwipunku, by były nie tylko ciepłe, ale też wygodne i ani za duże, ani za małe. Niedopasowane buty po starszym rodzeństwie mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dziecku jest wygodnie, niezależnie czy będzie to wyposażenie nasze, czy wypożyczone.

Zakopane czeka!

Stoki w Zakopanem zachęcają rzesze turystów do korzystania z uroków zimy. Warto skorzystać z ofert i pakietów dla rodzin przygotowanych przez Hotel Aquarion, by móc cieszyć się z udanego urlopu nie tylko na stoku, ale też poza nim. Specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci odpowiednio urozmaicą im czas i pozwolą na integrację z rówieśnikami, dając rodzicom chwilę wytchnienia. Na gości czekają komfortowe pokoje, pyszna kuchnia i dodatkowe atrakcje w postaci sauny, siłowni czy basenu. Na dzieci również czekają atrakcje wodne i sale zabaw. Cały wachlarz udogodnień pozwoli odpocząć i nabrać siły przed kolejną porcją świetnej zabawy na stoku. Zapraszamy do Zakopanego po niezwykłe emocje i zabawę dla całej rodziny, gdzie Wasze pociechy będą miały idealną okazję do „postawienia pierwszych kroków” w nartach.

10 zimowych atrakcji w Zakopanem

Wypoczynek w górach poza sezonem wiosenno-letnim może przynieść takie same korzyści, jak w jego trakcie. Należą do nich oderwanie się od miejskiej rzeczywistości, zanieczyszczeń, smogu, stresu oraz nieustannego pośpiechu, regeneracji sił, poprawa kondycji psychofizycznej, a także możliwość spędzenia czasu w sposób atrakcyjny. Góry zimą mają wiele do zaoferowania zarówno miłośnikom śnieżnego szaleństwa, jak i osobom pragnącym zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Poniżej przedstawiamy 10 atrakcji w Zakopanem, które pozwolą spędzić czas w sposób niezwykły w stolicy Tatr.

Czytaj więcej

1. Kasprowy Wierch

Prowadzi do niego kolejka górska. Ze szczytu tego można zjeżdżać na nartach kilkoma trasami. Najpopularniejsze trasy to Gorczykowa oraz Gąsienicowa, zjazd nimi po stromych zboczach zapewnia mnóstwo wrażeń. To prawdziwa kolebka narciarstwa w sposób szczególny zarezerwowana dla zaawansowanych.

2. Wyciąg narciarski Gigant

Znajduje się pod Wielką Krokwią i oferuje prawdziwe zimowe atrakcje Zakopanego! Znajdują się tu łatwe trasy przeznaczone dla osób początkujących i dla dzieci. Ponadto można wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy, a także pobrać lekcje jazdy na nartach w snowboardzie. Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń czeka snow tubbing, czyli specjalna rynno-tuba, którą można bardzo szybko i bezpiecznie zjechać w dół stoku na dmuchanym pontonie. Korzystają z niej nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli.

3. Przejażdżka psim zaprzęgiem

Osoby nielubiące jeździć na nartach, a pragnące wypoczywać na świeżym powietrzu mogą skorzystać z wielu innych atrakcji. Zatem co robić zimą w Zakopanem, aby miło wspominać pobyt w górach? Niezwykłych wrażeń dostarcza przejażdżka psim zaprzęgiem. Psy zaprzęgowe rasy Siberian Husky lub Łajki Jakuckie ciągną specjalne sanie po najbardziej malowniczych zakątkach regionu zakopiańskiego.

4. Przejażdżka kuligiem

Konie i duże sanie mknące po śniegu. Nie ma lepszego miejsca na kulig niż Zakopane. Przejażdżki kuligiem pozwolą zobaczyć wiele urokliwych miejsc. Warto zamówić tę usługę u górali i posłuchać miejscowych legend oraz opowiadań. To niesamowita przygoda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Idealny pomysł na rodzinną wyprawę oraz zwiedzanie okolic.

5. Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Osoby pragnące poznać historię, kulturę, tradycje i obyczaje tego regionu mogą odwiedzić galerie sztuki oraz muzea. Jednym z nich jest Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Tu można zobaczyć wiele niezwykłych eksponatów w postaci dzieł sztuki, woluminów, skał i minerałów, a także zbiory liczne etnograficzne, w tym stroje górali, pasterzy podtatrzańskich, ozdoby, sprzęt, narzędzia, a także rzeźby.

6. Zakopiańskie biegówki

Będąc w górach, warto przynajmniej raz spróbować przygody z narciarstwem biegowym, a nawet pobrać kilka lekcji u profesjonalnych instruktorów. Dla początkujących czeka między innymi trasa biegowa na Równi Krupowej mająca około 5 kilometrów długości z licznymi zawijasami, skrętami rozpoczynająca się Krupówek. Z kolei trasa biegowa w Kościelisku – "Kościelisko Chotarz" licząca około 10 kilometrów jest bardzo malownicza i wiedzie szlakiem z widokiem na Giewont.

7. Przejażdżki skuterami śnieżnymi

Długie spacery po Krupówkach i uprawianie sportów zimowych mogą zmęczyć fizycznie nawet najwytrwalszych turystów. Dlatego w celu zobaczenia większej ilości krajobrazów górskich warto wybrać się na przejażdżki skuterami śnieżnymi. Sama jazda przyniesie dużo satysfakcji, a obejrzenie niesamowitych widoków na długo pozostanie w pamięci. Można wypożyczyć skuter kilkuosobowy i samodzielnie wybrać się na wycieczkę lub skorzystać ze zorganizowanego kuligu skuterowego! Ponadto wypożyczalnie skuterów śnieżnych oferują nocne safari po najbardziej urokliwych zakopiańskich trasach.

8. Krupówki

Nie ma wycieczki w góry bez wizyty na najpopularniejszym tatrzańskim deptaku. Spacer po Krupówkach i odwiedzenie wielu lokalnych straganów oraz sklepików z pamiątkami to obowiązkowy punkt. Tu można posmakować nie tylko tradycyjnego oscypka, ale także kupić wiele lokalnych wyrobów.

9. Aquapark w Zakopanem

Po całym dniu zwiedzania oraz szaleństw na śnieżnych stokach warto zrelaksować się w hotelu. Jacuzzi, terminy zakopiańskie, kąpiel w basenie to tylko niektóre z atrakcji, które może zaoferować nowoczesny Hotel Aquarion w Zakopanem. Tu na gości czekają nowoczesne i eleganckie pokoje z widokami na góry oraz wygodnymi łóżkami. Natomiast restauracja oferuje wyśmienite potrawy bogate w pełnowartościowe składniki niezbędne podczas sezonu zimowego, które rozpieszczą podniebienia wielu wymagających gości.

Po całym dniu spędzonym na dworze warto również skorzystać z oferty gorących napojów. Ponadto pobyt zimą w górach można połączyć z korzystaniem z zabiegów SPA, a także z sauny. Jeżeli chodzi o noclegi z basenem, warto wybrać hotel z nowoczesną infrastrukturą, pozwalający na swobodne korzystanie również w sezonie zimowym.

10. Wizyty na lodowisku

Miłośnicy ślizgawek i jazdy na łyżwach mogą skorzystać z lodowisk. Warto odwiedzić przynajmniej jedno z nich! Zajrzyj do Centralnego Ośrodka Sportu, tu czeka tor lodowy i ślizgawka, a wrażenia z pewnością będą niezapomniane. Ponadto w mieście funkcjonują również: TATRA ICE z dwoma lodowiskami i wypożyczalnia łyżew, a także ślizgawka w Centrum Rodzinnej Rekreacji na Harendzie, gdzie panuje kameralna, a jednocześnie sportowa atmosfera.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się by zyskać większy rabat będąc na bieżąco z ofertami sieci Dobry Hotel

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez DOBRY HOTEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Falista 7, 81-331, Gdynia Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane